Zpříjemněte si karanténu našimi šachy! Expedujeme ihned!
Neohodnoceno

Šachová kniha pro samouky-Král zadržený v centru, útočí noví mistři světa

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: AD84
399 Kč
Kategorie: ŠACHOVÉ SOUPRAVY
Položka byla vyprodána…

Šachová kniha pro samouky-Král zadržený v centru, útočí noví mistři světa

Nová publikace volně navazuje na učebnici šachu pro samouky - pokročilí s útokem na krále zadrženého v centru. Seznámí vás s tvorbou nových mistrů světa, v pořadí od čtrnáctého v roce 1999, do současného dvacátého. Jsou to: Rus Alexandr Chalifman, Ind Viswanathan Anand, Rus Vladimir Kramnik, Ukrajinec Ruslan Ponomarjov, Uzbek Rustam Kasimdžanov, Bulhar Veselin Topalov a dodnes kralující Nor Magnus Carlsen. Zpracována je podobně jako předchozí části série učebnic pro samouky, formou učebních diagramů a testů. Vybrali jsme 60 nejnázornějších podrobně komentovaných partií na dané téma do učební části a dalších 131 partií do testových úkolů, jejichž většina obsahuje rovněž podrobné komentáře převzaté z našich i zahraničních zdrojů. Počty partií u těchto koryfejů šachu se různí, jsou ovlivněny dobou „kralování“ a také stylem jejich hry. V úvodní části každé kapitoly jsme se zaměřili na vývoj těchto šachistů, způsob jejich zdokonalování a cestě až k metě mistra světa.

Od koho se učit, když ne od mistrů světa? Předkládáme vám další skvělý učební a tréninkový materiál nejen pro samostudium, ale také k využití trenérům šachu. Partie jsou proloženy diagramy k hledání dalšího postupu hry v jejich různých fázích a kritických okamžicích.

Publikace je určena pro čtenáře se základními znalostmi královské hry. Zábavu i poučení zde naleznou také zkušenější šachisté.

Zpět do obchodu