Zpříjemněte si karanténu našimi šachy! Expedujeme ihned!
Neohodnoceno

Šachová kniha pro samouky-Pokročilí s útokem na krále zadrženého v centru

Skladem (5 ks)
Kód: SAP
399 Kč
Kategorie: ŠACHOVÉ SOUPRAVY

Šachová kniha pro samouky-Pokročilí s útokem na krále zadrženého v centru

Publikace tematicky navazuje na „Učebnice šachu pro samouky“ dosud vydané, díly pro začátečníky a středně pokročilé. Je možno ji však studovat i samostatně za předpokladu určitých základních znalostí o šachové hře. Obsahuje několik kapitol o různých idejích kombinací (na obsazení pole, na rozbití pěšcové ochrany, s využitím přetížené figury, na pronásledování, na uzavření figury), mezitah, kombinace se sčítáním idejí, šachové problémy, léčky, útok na krále, zadrženého v centru (s uvedením stručných biografií některých koryfejů šachové historie).

Oproti 1. vydání je kniha rozšířena o tři rozsáhlé kapitoly věnované nejlepším šachistům posledních desetiletí: Na krále zadrženého v centru útočí Robert Fischer, Anatolij Karpov, Garri Kasparov, každý ve dvaceti podrobně komentovaných partiích. Navíc je z jejich partií zpracováno vždy minimálně tucet testových úkolů.

Učebnice je zpracována metodicky stejně jako předešlé díly – pomocí učebních diagramů a testů, které mohou posloužit samostudujícím k přezkoušení jejich znalostí.

 

O autorovi:
Autor, Ing. Karel Pliska (*1943), byl dlouholetým aktivním trenérem a spoluzakladatelem dnes velmi úspěšného střediska mládeže ve Frýdku-Místku. Po vystudování fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy se stal trenérem šachu 1. třídy a svoje zkušenosti s výcvikem šachových nadějí soustředil do několikadílné série učebnic pro samouky. Roku 2002 mu byla udělena prestižní cena Salo Flohra za zásluhy o rozvoj československého šachu.

Autoři: Karel Pliska
Vazba: pevná
Počet stran: 392
Rok vydání: 2016

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení