Zpříjemněte si karanténu našimi šachy! Expedujeme ihned!
Neohodnoceno

Šachová kniha pro samouky-Pokročilí s útokem na krále zadrženého v centru

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: SAP
399 Kč
Kategorie: ŠACHOVÉ SOUPRAVY
Položka byla vyprodána…

Šachová kniha pro samouky-Pokročilí s útokem na krále zadrženého v centru

Publikace tematicky navazuje na „Učebnice šachu pro samouky“ dosud vydané, díly pro začátečníky a středně pokročilé. Je možno ji však studovat i samostatně za předpokladu určitých základních znalostí o šachové hře. Obsahuje několik kapitol o různých idejích kombinací (na obsazení pole, na rozbití pěšcové ochrany, s využitím přetížené figury, na pronásledování, na uzavření figury), mezitah, kombinace se sčítáním idejí, šachové problémy, léčky, útok na krále, zadrženého v centru (s uvedením stručných biografií některých koryfejů šachové historie).

Oproti 1. vydání je kniha rozšířena o tři rozsáhlé kapitoly věnované nejlepším šachistům posledních desetiletí: Na krále zadrženého v centru útočí Robert Fischer, Anatolij Karpov, Garri Kasparov, každý ve dvaceti podrobně komentovaných partiích. Navíc je z jejich partií zpracováno vždy minimálně tucet testových úkolů.

Učebnice je zpracována metodicky stejně jako předešlé díly – pomocí učebních diagramů a testů, které mohou posloužit samostudujícím k přezkoušení jejich znalostí.

 

O autorovi:
Autor, Ing. Karel Pliska (*1943), byl dlouholetým aktivním trenérem a spoluzakladatelem dnes velmi úspěšného střediska mládeže ve Frýdku-Místku. Po vystudování fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy se stal trenérem šachu 1. třídy a svoje zkušenosti s výcvikem šachových nadějí soustředil do několikadílné série učebnic pro samouky. Roku 2002 mu byla udělena prestižní cena Salo Flohra za zásluhy o rozvoj československého šachu.

Autoři: Karel Pliska
Vazba: pevná
Počet stran: 392
Rok vydání: 2016

Zpět do obchodu