Zpříjemněte si karanténu našimi šachy! Expedujeme ihned!
Neohodnoceno

Šachová kniha pro samouky-Středně pokročilí

Skladem (4 ks)
Kód: SASP
349 Kč
Kategorie: ŠACHOVÉ SOUPRAVY
Záruka: 2 roky

Šachová kniha pro samouky-Středně pokročilí s kombinacemi nových mistrů světa

Trenér 1. třídy zde osvědčenou formou učebních diagramů a testů zpracovává témata z šachové taktiky, zásady pro úspěšnou praktickou hru ve všech stadiích šachové partie, ideje kombinací: na zavlečení, blokádu, odlákání, uvolnění pole, uvolnění linie, na překrytí dráhy, na zničení obrany. Oproti 1. vydání z roku 1990 je rozšířena téměř ve všech kapitolách o velký počet učebních diagramů a navíc o zcela nové kapitoly: "rentgenový" útok, kombinace na uplatnění volného pěšce, protiúder, nekrytá figura taktickou slabinou, technika propočtu variant. Dále obsahuje testy z kombinací nových mistrů světa, vždy po 7 úkolů z tvorby A.Chalifmana, V.Ananda, V.Kramnika, R.Ponomarjova, R.Kasimdžanova a V.Topalova s jejich stručnými biografiemi. Učebnice tematicky navazuje na díl pro začátečníky.

 

O autorovi:
Autor, Ing. Karel Pliska (*1943), byl dlouholetým aktivním trenérem a spoluzakladatelem dnes velmi úspěšného střediska mládeže ve Frýdku-Místku. Po vystudování fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy se stal trenérem šachu 1. třídy a svoje zkušenosti s výcvikem šachových nadějí soustředil do několikadílné série učebnic pro samouky. Roku 2002 mu byla udělena prestižní cena Salo Flohra za zásluhy o rozvoj československého šachu.

Autoři: Karel Pliska
Vazba: pevná
Počet stran: 344
Rok vydání: 2014

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení