Zpříjemněte si karanténu našimi šachy! Expedujeme ihned!
5 hodnocení

Šachová kniha pro samouky-začátečníci

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: SAZ
299 Kč
Kategorie: ŠACHOVÉ SOUPRAVY
Záruka: 2 roky
Položka byla vyprodána…

Šachová kniha pro samouky-začátečníci

Netradičním způsobem - využitím učebních diagramů a testů - se pomocí této učebnice může vnímavý čtenář velmi rychle naučit hrát šachy. Trenér 1. třídy ing. Karel Pliska zpracoval tuto učebnici na základě mnohaletých zkušeností s výcvikem šachových nadějí. Od prvního vydání oblíbené učebnice již uplynulo dvacet let, během nichž se dočkala devátého aktualizovaného, přepracovaného a rozšířeného vydání. Je obohacena o zkušenosti a nápady Karla Plisky ml. (*1975), trenéra mládeže Beskydské šachové školy, který působí v kroužcích SVČ Klíč (dříve DDM) a řadě mateřských i základních škol ve Frýdku-Místku. Ohlasy na naši učebnici dokazují, že je úspěšně využívána nejen jednotlivci, ale i trenéry mnoha šachových kroužků v ČR a na Slovensku.

S pomocí publikace se naučili šachu také starší lidé, kteří již nedoufali, že se jim to ještě vůbec někdy podaří. Obsahuje 120 matových a patových úloh k řešení, ve čtvrté části je zpracována historie šachu s 56 testovými úkoly z období před oficiálními mači o mistra světa. Jsou zde také uvedena nejnovější pravidla hry platná od 1.7.2009. V páté části je stať „Trénink šachu pomocí série učebnic pro samouky z nakladatelství Pliska”, v níž jsou uvedeny výňatky volené tak, aby rozšířily obzor začínajících šachistů a byly pro ně přínosem. Jejich pořadí je voleno od jednoduchého ke složitějšímu a obtížnějšímu. Šachista samouk z ní také získá představu o hře prvých čtyř mistrů světa. Kniha je rozšířena o dvě ukázkové partie současného mistra světa, indického velmistra Viswanathana Ananda, jež rozhodly o obhájení jeho titulu proti vyzývateli Vladimiru Kramnikovi. Uvádíme rovněž dnes již legendární partii velmistra Vlastimila Horta, která ho mohla přivést do semifinále turnaje kandidátů mistrovství světa jednotlivců. Nemohli jsme opomenout ani skvělé vítězství Jany Jackové nad exmistrem světa Anatolijem Karpovem při zápase Sněženky a Machři.
Všechny zmíněné partie, jako mnoho dalších, jsou velmi podrobně komentovány a proloženy diagramy s trenérskými dotazy k procvičení samostudujícího.

 

O autorovi:
Autor, Ing. Karel Pliska (*1943), byl dlouholetým aktivním trenérem a spoluzakladatelem dnes velmi úspěšného střediska mládeže ve Frýdku-Místku. Po vystudování fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy se stal trenérem šachu 1. třídy a svoje zkušenosti s výcvikem šachových nadějí soustředil do několikadílné série učebnic pro samouky. Roku 2002 mu byla udělena prestižní cena Salo Flohra za zásluhy o rozvoj československého šachu.

 

Autoři: Karel Pliska
Vazba: pevná
Počet stran: 312

Zpět do obchodu